اولین دختر روشنایی | اولین نگاه به عنوان Infamous: First Light

Infamous: Second Son سومین نسخه از سری بازی Infamous بود که برای کنسول نسل هشتمی سونی یعنی Ps4 در اوایل سال ۲۰۱۴ منتشر شد. این بازی با نظرات خوبی چه نزد مردم و چه نزد منتقدان روبرو شد و با فروش خوب خود، سود زیادی برای شرکت ساکر پانچ و سونی رساند. حال بعد از پایان یافتن ماجراهای Delsin Rowe که کرکتر اصلی این نسخه بود، نوبت به دوست او، Abigail Walker یا همان Fetch رسیده است که در قالب DLC ای جداگانه و مستقل، آمده است تا این بار در شهر سیاتل اتفاقات و ماجراجویی های اورا رقم بزنیم.

همانطور که ذکر شده، شخصیت اصلی بازی این بار آبیگل واکر یا همان Fetch میباشد. این بار شما میتوانید به عنوان این شخصیت در کنار دلسین به مبارزه با سازمان DUP بپردازید. اما این همه ی داستان بازی نیست، در این نسخه ما خاطرات گذشته Fetch را مرور میکنیم، زمانی که او در زندان Curdun Cay در کوهستان های اطراف سیاتل زندانی شده بود و به دست Brooke Augustine شکنجه میشد، زیرا به قدرت عجیبی به نام Neon دست یافته بود. این بار میتوانیم با به دست گرفتن آبیگل و درست زمانی که به قدرت Neon دست یافت، از مبتدی بودنش تا این که چگونه به آن قاتل حرفه ای رسید را مرور کنیم. داستان بازی در رابطه با این است که کسانی که مارا اذیت کرده اند را به قتل برسانیم و از آنها انتقام بگیریم. البته شاید داستان کلیشه ای به نظر برسد ولی برای طرفداران این سری و مخصوصا کسانی که نسخه ی Second Son را بازی کرده اند این DLC برای آنها از لحاظ داستانی بسیار با ارزش میباشد. هر چند کسانی که نسخه ی اصلی را بازی نکرده باشند، میتوانند داستان این DLC را بفهمند زیرا همانطور که گفتم این DLC مستقل است و نیازی به نسخه ی اصلی ندارد.

محیط بازی این بار به سمت برف و کوهستان های Curdun Cay رفته است. هرچند شهر سیاتل همانند نسخه ی قبل در دسترس است اما اینبار با افکت برف هم روبرو هستیم که گرافیک بسیار زیبایی را به وجود آورده است. در تریلری که از بازی منتشر شده بود بهبود خاصی در گرافیک دیده نشد و همان گرافیک نسخه ی اصلی را مشاهده خواهیم کرد اما اینبار آمدن برف به بازی میتواند تجربه ی جالبی را رقم بزند. مطمعنا با جزئیات عالی در افکت برف طرف هستیم و مثل افکت باران که در نسخه ی اصلی به طرز فوق العاده ای عالی کار شده بود در این نسخه برف عالی کار شده است و مانور زیادی روی آن داده خواهد شد.

همانطور که میدانید و گفتیم، قدرت اصلی شخصیت Fetch, Neon میباشد. در نسخه ی اصلی بازی توانستیم با دلسین، قدرت شخصیت Fetch را از او بگیریم و ما هم از آن استفاده کنیم، تجربه ای که با دلسین در این قدرت داشتید و ارتقاهایی که پای این قدرت داده اید را این بار باید با شخصیت Fetch میتوانید تجربه کنید. البته تغییر خاصی در گیم پلی مشاده نخواهیم کرد ولی به احتمال زیاد، Fetch بهتر از دلسین میتواند به قدرت Neon دسترسی داشته باشد و چیزهای بهتر و جدیدتری را یاد خواهد داشت. قدرت Neon در بازی شما را به پارتیکل های ریز و سرعتی تبدیل میکند که هم تا حدودی میتوانید پرواز کنید و هم با سرعت به جایی بروید. همچنین Neon را میتوان به سمت دشمنان هم شلیک کرد.

در زمینه ی صداگذاری هم تغییر خاصی مشاهده نخواهیم کرد ولی در زمینه ی موسیقی قطعا با آهنگ های جدیدی روبرو خواهیم بود که متهم به تکراری بودن نشود. Infamous: First Light مطمعنا DLC ای بزرگ برای طرفداران این سری محسوب میشود و مستقل بودنش ارزش DLC را بالاتر برده است. اگر منتظر ماجراجویی های خود این بار با شخصیت Fetch هستید، تا ۵ شهریور منتظر بمانید. قیمت این DLC مستقل ۱۵ دلار میباشد که اگر آن را پیش خرید کنید میتوانید به یک لباس جدید برای Fetch دسترسی داشته باشید. 

علیرضا احمدی

عاشق هیلو و مستر چیف و ایکس باکس !

شما ممکن است این را هم بپسندید

۷ پاسخ‌ها

 1. سید عباس برسی زاده گفت:

  عالی میشه.امیدوارم بتونم مستقل این DLC رو بخرم چون قدرت خرید نسخه اصلی رو ندارم.

 2. ABS92 گفت:

  ممنون . DLC جالبیه

 3. ارین گفت:

  چه جالب….کاشکی اصلا یه نسخه جداگانه بود D :

 4. Radioactive گفت:

  چه جالب …ولی ای کاش اصلا یه نسخه کاملا جدا بودش

 5. U-R-E گفت:

  خیلی حال کردم با شخصیت ، ممنون بابت مقالت

 6. محمد عبداللهیان گفت:

  ممنون خوب بود

 7. سورنا رضایی گفت:

  کلا از شخصیت های دختر در بازی ویدئویی متنفرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *