سم فیشر به دنبال لیست سیاه | نقد و بررسی عنوان Splinter Cell Blacklist

سم فیشر دوباره باز می گردد،ماموری که در کار خود نقصی نمی بیند و همیشه اعتماد به نفش را در او می توان دید. ماموری که از انجام هیچ کاری ترس ندارد و حال او باید جلوی گروه مهندسان (لیست سیاه) را بگیرد وگرنه به قیمت جان تعداد زیادی تمام می شود!

نام: Splinter Cell Blacklist

سازنده:  Ubisoft

ناشر: Ubisoft

سبک: Action-Adventure

تاریخ عرضه: ۲۰ آگوست ۲۰۱۳

پلتفرم ها: PS3,Xbox 360,WiiU,PC

 

داستان:

داستان بازی از جایی شروع می شود که سم فیشر به همراه دوست خود به سوی یکی از سازمان های نظامی می رود. در همان زمان لیست سیاه نیز در حال انجام یک عملیات برای نابود سازی آن پایگاه است،پس از نابودی پایگاه،لیست سیاه ویدئویی مبنی بر پیامی ظبط می کند،در آن پیام گفته می شود که اگر آمریکا تمام سربازان خود را از کشورهای مختلف به خاک خود برنگرداند،حملات لیست سیاه ادامه خواهند داشت. حال رئیس جمهور سازمانی به نام Forth Echelon تاسیس می کند و سم فیشر و گروهش را به آن جا می فرستد،حال سم فیشر باید تا قبل از حملات بعدی،جلوی لیست سیاه را بگیرد.

گیم پلی:

گیم پلی این بازی به مانند نسخه های قبلی این سری است،شما در این بازی سه روش برای به پایان رساندن مراحل دارید: Panther,Ghost,Assault که با استفاده از هر یک از آن ها می توانید امتیاز مربوطه را کسب کنید.

Panther: در این روش،شما دشمنان خود را از پای در می آورید و توسط دشمن شناسایی نمی شوید و هیچ درگیری به مانند Combat Kill ندارید که اگر تمامی مرحله را به این شکل ادامه دهید،امتیاز کامل مرحله ی مربوطه را می گیرید.

Ghost: همان طور که از نام آن پیداست،در این روش،شما به مانند یک سایه عمل خواهید کرد و توسط دشمن شناسایی نمی شوید. دشمنان خود را از پای در نمی آورید و از محیط ها بدون شناسایی شدن عبور می کنید.

Assault: این روش به مانند روش های قبلی نبوده و در صورت استفاده از این روش شما توسط دشمن شناسایی شده و مجبور به مقابله با آن ها هستید. البتّه در بعضی مراحل به این گونه نبوده و شما مجبور هستید که شناسایی نشوید و اگر شناسایی شوید،هدف را از دست می دهید.

با انجام مراحل شما می توانید خود را Customize کرده و سلاح ها و ابزار جدید خریداری کنید. Suit خود را ارتقا دهید،اسلحه های جدید خریداری کنید،Goggle های خود را ارتقاء و افزایش دهید و…

در روش  Panther تنها دوست شما سلاح های بی صدای شما خواهند بود که از آن ها می توان به Pistol سم اشاره نمود. هم چنین شما می توانید با چاقوی مخصوص سم که Karambit نام دارد دشمنان خود را از پای در آورید و غافلگیر کنید.

به غیر از مراحل اصلی،سم می تواند مراحل افراد تیم را هم انجام دهد،به عنوان مثال شما می توانید تعدادی ماموریّت اضافه را که مربوط به Grim (یکی از اعضای Forth Echelon) می شود را انجام دهید،هم چنین ماموریّت های Charlie,Kobin و Briggs را انجام دهید.

Multiplayer – مد Spies vs Mercs

مد مورد علاقه ی طرفداران سری Splinter Cell یعنی Spies vs Mercs در Blacklist باز گشته است. نسخه ی قدیمی این مد به نام Two-vs-Two است. Spies باید ترمینالی را که توسط Mercs ها محافظت می شود را پس بگیرند. Spies دارای دید سوم شخص و Mercs دارای دید اوّل شخص هستند.

گرافیک:

گرافیک بازی نسبت به نسخه های پیشین پیشرفت های بسیاری داشته است که این پیشرفت ها در بافت ها و محیط بازی دیده می شوند. نورپردازی بازی نسبتاً خوب بوده ولی در مناطقی این نورپردازی به خوبی انجام نشده است که تعداد آن ها معدود می باشد. باگ های کمی در بازی دیده می شود و این را می توان یک پیشرفت در این بازی دانست.

موسیقی و صداگذاری:

یکی از نقاط ضعف این بازی،موسیقی آن است،موسیقی بازی به صورتی کم و در Start Briefing هر مرحله وجود دارد و در محیط مراحل و بازی صداگذاری چندانی صورت نگرفته است. ولی صداگذاری بازی بر روی شخصیّت ها و… به خوبی انجام شده است.

بازی Splinter Cell Blacklist یک عنوان بسیار عالی در سبک خود است و در سایت های بازی های ویدئویی نظیر   IGN,Gamespot و… نمرات خوبی را شاهد هستیم.

 

نمرات میهن گیم

داستان: ۲۳/۲۵

گیم پلی: ۲۳/۲۵

صداگذاری: ۲۰/۲۵

گرافیک: ۲۴/۲۵

نمره کلّی: ۹۰/۱۰۰

 

بازی Splinter Cell Blacklist در تاریخ ۲۰ آگوست ۲۰۱۳ برای پلتفرم های PS3,Xbox 360,WiiU و PC منتشر شده است.

شما می توانید این بازی را برای PC از سایت میهن گیم دانلود نمایید. برای ورود به بخش دانلود بازی به اینجا رجوع کنید.

شما ممکن است این را هم بپسندید

۲ پاسخ‌ها

  1. فرزاد سوری گفت:

    بازی در سی دی فروشی های ایران کی انتشار می شود

    • صادق گفت:

      این بازی به علت اینکه در چند قسمتش به ایران اشاره میکنه فکر نمیکنم همه فروشگاه های بازی داشته باشن ولی از لحاظ تاریخ باید الان باشه صد در صد دیگه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *