کتاب مدیریت رایانه و بازی‎های رایانه‎ای در خانواده منتشر شد

مجموعه کتاب‎های “سبک زندگی در عصر رسانه” در چهار عنوان “مدیریت تلویزیون و ماهواره در خانواده”، “مدیریت اینترنت و شبکه‌های اجتماعی در خانواده”، “مدیریت موبایل در خانواده” و “مدیریت رایانه و بازی‌های رایانه‌ای در خانواده” منتشر شد.


به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، در معرفی مجموعه کتاب‏‎های”سبک زندگی در عصر رسانه” آمده است: این مجموعه تلاش می‌کند تا به شیوه و بیانی ساده و کاربردی و با اطلاعاتی مبتنی بر آخرین پژوهش‌های انجام‌شده، سواد رسانه‎ای والدین و فرزندان را در چهار بخش تلویزیون و ماهواره، اینترنت و شبکه‌های اجتماعی، موبایل و رایانه و بازی‌های رایانه‎ای ارتقا دهد.

مدیریت رایانه و بازی‎های رایانه‎ای در خانواده آخرین کتاب  از مجموعه سبک زندگی در عصر رسانه است که به قلم مریم احمدی کارشناس ارشد مدیریت رسانه به رشته تحریر درآمده است.

این کتاب در دو بخش مجزا به موضوع رایانه و بازی‎های رایانه‎ای می‌پردازد و در هر بخش آسیب‌ها و فرصت‌های استفاده از این رسانه‎ها بررسی شده است.

در فصل اول کتاب به اهمیت رایانه در زندگی امروز خانواده‎ها و سن مناسب استفاده از رایانه پرداخته شده است و در فصل دوم با عنوان “آموزش استفاده صحیح از رایانه” برخی نرم‎افزارهای مفید شناختی معرفی شده است. در فصل سوم کتاب به آسیب‎های رایانه‌ای پرداخته شده است.

همچنین فصل چهارم تا ششم این کتاب به بررسی چگونگی مدیریت بازی‎های رایانه‌ای در خانواده اختصاص دارد. نویسنده در فصل “آشنایی با ماهیت بازی” درباره چیستی بازی و تجربیات حین بازی سخن می‌گوید و در بخش‎های بعدی درباره چگونگی انتخاب بازی مناسب برای فرزندان و نظام رده‌بندی سنی بازی رایانه‌ای در ایران نکاتی را ارایه می‌کند.

 در سه فصل آخر کتاب هم ضمن معرفی پلتفرم‌های مختلف بازی و آسیب‌ها و فرصت‌های هر کدام، به ارایه راه‌کارهایی برای کاهش آثار منفی بازی‌ها و قانون‌مند کردن بازی در خانه پرداخته شده است.

این مجموعه کتاب‌ها زیر نظر و با مشاوره محمدرضا رستمی توسط انتشارات یادآفرین و هر جلد به قیمت ۱۰هزار تومان منتشر شده است.

صادق خزاعی

20 سالمه..در مشهد زندگی میکنم و از 7 سالگی گیمر شدم.از 12 سالگی هم فعالیت خودمو توی نویسندگی وبسایت های گیم شروع کردم و در حال حاضر معاون سایت میهن گیم هستم. امیدوارم مطالبی که در سایت قرار میدم، مورد توجه شما عزیزان قرار بگیرد.برای تماس با من میتونید از این نشانی استفاده کنید : sadegh@mihangame.com

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *