اووو… سرده, سرد. دستانم از فرط سرما ترک خورده اند و خوناب بسته اند. لایه یخی روی اسلحه مثال آینه ای شده است که هر چند وقت یکبار میتوانم ظاهر خود را در آن آراسته کنم! بیخودی وارد این نبرد بی پایان شده ایم. تمام جنگ ها حاصل سو تفاهمات، بدبینی‌ها، اختلافات کوچک، لجبازی‌ها و خودخواهی هاییست که نتیجه اش چنان کوبنده و درگیرکننده است که بایستی سالیان سال زحمت کشید و از نو ساخت، خود تخریب می‌کنیم و خود وام می‌دهیم و می‌سازیم! خیلی وقت است خانواده ام را ندیده ام. آخرین بار صدای فرزندم را از پشت گوشی تلفن شنیده‌ام که می‌توانست مرا پدر صدا بزند. نمی‌دانید شنیدن نام خود از زبان کودکتان برای بار اول چه قدر شیرین است. اینجا چه می‌کنم در میان این همه نفرت؟! هنوز هم زبانم طعم قهوه تلخ فرانسوی همسرم را می‌دهد. بعضی تلخیها شیرینیش برای همیشه در ذهن ها خواهد ماند! این هوای سرد مرا به سیگارهای دم غروب معتاد کرده، همین تازه گیها بود بعد از تولد فرزندمان ترک کرده بودم، لعنت به این جنگ بی دلیل! انگشتان پاهایم درون کفش خشک شده اند باید تلاش کنم تکانشان بدهم وگرنه بی حس شده و دیگر مرا همراهی نخواهند کرد. امروز چیز زیادی بدست نیاوردیم، تنها چند تکه کاغذ! همیشه همینطور است عده ای کنار شومینه و لیوان چای در دست برای ما روی کاغذ طرح جنگی نقاشی می‌کنند و این ما هستیم که بدون سوال و بی چون و چرا باید آن را پیاده کنیم.

به آنها می‌گویند افسر ارشد و ما سرباز! مگر نه این است همه ما سرباز وطنیم پس چه شده که ما جانمان را فدا می‌کنیم و آنها جوهرشان را؟! به نظرم فکرم هم یخ زده است، زنده ماندن شده وابسته به خاطرات خوب قدیم، اگر این خاطرات و امید دیدن کودکم نبود هیچوقت توان زنده ماندن از این همه ترکش را نداشتم. بدنم تکه تکه شده، هر وقت داد از ترکش به میان میاورم پزشکمان می‌گوید چیزی نیست یک زخمی سطحیست، من نمیدانم مگر سطح بدن من چقدر است که اینهمه زخم برمیدارد و باز میشود کوچک و سطحی؟! کاش این جنگ، آخری هم داشت. کاش می‌شد در پایانش پیش خود بگویم خوب شد شیطانی از میان رفت، مردمی از چنگال ظلم رها شدند اما نه، همه اینها دسیسه است، دسیسه ای که هر چند وقت یکبار عده ای ثروتمند شکم سیر پیاده می‌کنند تا تفریح کرده باشند و سرپوشی بر اشتباهات خود بگذارند. میروم، میروم تا بلکه روزی این جنگ مسخره تمام شود و بار دیگر کنار همسر زیبای خویش قهوه فرانسوی بخورم! میروم تا این دسیسه را کنار برادرانم خنثی کنم…

call-of-duty-infinite-warfare-preview-0000001دلخوریتان بی حد و حصر است؟ دلتان میخواست ندای وظیفه به گذشته باز گردد و چیز باارزشی ارائه کند؟ دلتان گرفته است؟

اما با تمام این وجود معاون اجرایی برند ندای وظیفه چیز دیگری می‌گوید:
“از دید کلی برای پیشنهاد، ارزش کلی که پیشنهاد می شود، فکر می کنم ما در کمال تعجب چیزی که ارائه می کنیم در Call of Duty  ارزشی بی همتا دارد. ما فکر می کردیم که این فرصتی بسیار خوب خواهد بود تا Call of Duty را جشن بگیریم و محصول آینده و گذشته خود را هر دو در یک بسته عرضه کنیم.”

بازی Call of Duty: Infinite Warfare همچنان متنفران خودش را دارد. تریلرِ معرفی این بازی در یوتیوب همچنان منفورترین ویدئو تاریخ یوتیوب محسوب می‌شود! اما مطمئناً این بازخورد چیزی نیست که مانع توسعه دهندگان اینفینیتی وارد شود کسانی که هم اکنون در حال توسعه Call of Duty به چیزی هستند که ما بیشتر انتظارش را داشته‌ایم. در مصاحبه ای که فوربس با استدیو Infinity Ward انجام داده است، آنها تایید کرده‌اند که خواستار نگاهی به «نظامی‌کردن» فضا بوده‌اند. این مسئله‌ای است که آنها کاملا جدی خواهند گرفت و بهترین برداشت ممکن ارائه می‌شود. بعد از تمام این گفتگوها استدیو اینفینیتی وارد تصریح کرد که Call of Duty همچنان نشان برتری خودش را حفظ خواهد کرد و این چیزیست که بازیکنان بازی خواهند کرد. تغییرات فضایی بازی گویایی تغییرات پیش رو هستند اما ذات Call of Duty همچنان پابرجا خواهد ماند. البته اینفینیتی وارد تمام چیزهایی را که Black Ops 3 با خودش آورده را نادیده نخواهد گرفت. این استدیو تایید کرد که حرکت زنجیره‌ای شبیه به Black Ops 3 در Infinite Warfare وجود خواهد داشت. آنها عقیده دارند که حالت چند نفره به طور کلی بسیار شبیه Black Ops 3 است؛ چیزی که طرفدارانِ سال پیش، بشدت قدردانش بودند.

Infinite Warfare اولین بازی از سری Call of Duty خواهد بود که دارای نبرد‌های فضایی است. از آنجایی که وقایع بازی نامبرده در آینده دور جریان دارد، شما هم روی کره زمین و هم در فضا، با دشمنان خود به جنگ خواهید پرداخت.

مدیر طراح بازی در مورد نبردها به ویژه در فضا اینگونه بیان مطلب می‌نماید:
” شما در طول کمپین، درگیر نبردهای هوایی مختلفی خواهید شد.
یک سری نبردهای گسترده هستند که شما در آنها اجازه پرواز در تمامی جهات را دارید و طی آنها با جنگنده‌های دشمن و سفینه‌های اصلی درگیر خواهید شد. در کنار آنها، یک سری حملات ریلی هیجان انگیز نیز وجود دارند. به عنوان عضوی از نیروهای  SCAR، سرباز نیروی ویژه که برای مبارزه در فضا تعلیم دیده است، شما باید از قلاب و پیشران‌هایی که در لباس مخصوص شما تعبیه شده‌اند استفاده کنید. این مهم باعث خواهد شد که شما با سرعت در فضاها جابجا شوید و پناه بگیرید. وقتی که نقطه مناسبی پیدا کردید شما با استفاده از چکمه‌های مغناطیسی، می‌توانید صرف نظر از موقعیت ایستادن خود، به زمین بچسبید.”

در مورد بحث سلاح ها در بازی بهتر بود با کارگردان هنری بازی مباحقه ای داشته باشیم که و اینگونه خیال ما را در این بخش راحت میکند. برایان هورتون:” سلاح‌های بسیار زیادی وجود خواهند داشت. در حقیقت این بیشترین میزان اسلحه است که ما تا کنون در یک بازی Call of Duty داشته‌ایم. علاوه بر سلاح‌ها، شما تجهیزات بسیار زیادی را هم دریافت می‌کنید. شما چیزهایی مانند نارنجک ضدجاذبه‌ را خواهید دید، از نارنجک‌های هدایت شونده بهره‌مند می‌شوید و می‌توانید ربات‌ها را هک کنید. تجهیزات زیادی وجود دارد که شما می‌توانید از آنها در طول کمپین استفاده کنید که به مرور پیشرفت کرده و به شما اجازه می‌دهند تا دشمنان خود را به روش‌هایی سرگرم‌کننده و خلاقانه از بین ببرید.”

اما چند مورد اطلاعات ریز و درشت خدمتتان ارائه کنم.

انتخاب های تاکتیکی و تصمیم گیری در بازی نقش مهمی را ایفا میکنند. بازیکنان با تصمیم های خاص خود در بازی به ماموریت های جانبی دسترسی خواهند داشت که حاوی قسمت های مهمی از داستان بازی است که برای همه کاربران در دسترس نخواهد بود. به عبارت ساده تر، هر تصمیم شما در بازی نتیجه و مفهوم خاصی را در پی خواهد داشت. داستان بازی به هیچ عنوان ارتباطی با عنوان Call of Duty: Ghosts نخواهد داشت و کاملا مجزاست، بازی از هوش مصنوعی پیشرفته و جدیدی از جمله هوش مصنوعی جدید رباتی، نبردها و هوش مصنوعی در محیط های با جاذبه صفر بهره می برد. همچنین این عنوان از یک تکنولوژی جدید به نام “Seamlessness” بهره برده و به بازیکنان اجازه می دهد تا هنگامی که روی زمین هستند جنگنده فضایی خود را احضار کرده، سوار آن شوند و بر فراز آسمان ها به فضا پرواز کرده و در نبردهای تن به تن فضایی شرکت کنند. پس از اتمام جنگ و پیروزی در نبرد های فضایی، بازیکنان بار دیگر می توانند به عرشه پرواز ناو هواپیمابر بازگشته و سپس از عرشه خارج شده، به سمت نقشه عملیات رفته و مرحله بعد را انتخاب کنند. یک نارنجک مخفی نیز وجود دارد که احتما یک نوع ربات عنکبوتی است که به جستجوی دشمنان می پردازد. تجهیزات بسیار جالب و فراوانی وجود دارند اما سازندگان می خواهند که گیم پلی اصولی و طبیعی به نظر برسد. بنابراین در انتخاب سلاح ها و تجهیزات به گونه ای عمل کرده اند که شما احساس کنید که یک سرباز از سلاحی استفاده می کند که شما کاملا این سلاح را می شناسید. سلاح های بازی طوری انتخاب شده اند که حتی نحوه شلیک آن ها نیز بسیار واقع گرایانه به نظر برسد. بنابراین سلاح های بازی فقط شامل سلاح هایی با گلوله های فلزی بوده و خبری از سلاح های لیزری و سپرهای انرژی در بازی نخواهد بود.

call-of-duty-infinite-warfare-preview-0000002اما ما از مدیر طراح بازی,منابع الهامی داستان بازی را پرسجو کردیم. منکوف:” راهی که ما با این بازی در پیش گرفته ایم … منابع الهام ما از محتویات علمی-تخیلی یا فضایی به هیچ وجه نیستند. منابع الهام ما، داستان های جنگی هستند. این Call of Duty است. ما در رابطه با جنگاوری صحبت می کنیم و موضوع این سری جنگاوری بی نهایت (Infinite Warfare) است … ما حس می کنیم که روایت های داستانی کلاسیک می توانند در هر محیطی وجود داشته باشند. در این بحث ما فشاری اضافه را به خاطر محیط انتخاب شده دارا هستیم. ما حس می کنیم که این عنوان صرف نظر از محیطی که انتخاب شده است، احساس نمادین سری Call of Duty را به شما القا خواهد کرد. اساس هیچگاه داستان خوبی که ما روابت کرده ایم، احساس خستگی به وجود نیاورده است و این مهم ربطی به سبک ندارد.”

کوروساکی، کارگردان بخش روایت داستانی بازی در مورد این نسخه و آینده ندای وظیفه، حرف جالبی زده است:” ما می‌خواهیم سری جدید خود را تاسیس کنیم. چیزی که اینجا در حال ساخت آن هستیم، قطعا پشتیبان بازی‌های متعددی است. ما در حال تلاش برای ساخت یک دنیای بسیار غنی‌ای هستیم که هنوز حتی به خروجی نهایی آن نزدیک نیستیم و برای‌مان طاقت‌فرسا نشده است. من مطمئن هستم تیم اینفینیتی‌وارد به نوعی همان بار مسئولیتی را در زمانی که قصد داشتند از جنگ جهانی دوم به سوی جنگ‌های امروزی بیایند را احساس می‌کنند که باید یک جهان جدید با سلاح‌ها، وسایل نقلیه، هوش مصنوعی و سایر موارد تازه دیگر را می‌ساختند. ما هم دقیقا با Infinite Warfare در حال انجام همین کارها هستیم. کار ما به همان اندازه، یک تغییر بزرگ است.”

call-of-duty-infinite-warfare-preview-0000003اما تا آبان ماه باید صبر کرد و این معجون جدید و عجیب اینفینیتی وارد را به خوبی تست و آزمایش کرد. خیلی نمی‌شود به صحبتهای سازندگان که بار تبلیغاتی دارد عمیقا نگاه کرد و فقط باید صبر را پیشه کرد تا خودمان قضاوت کنیم. پس تا آن موقع ممنون که تا پایان همراه ما بودید.

Save

Save

بدون نظر

پاسخ دادن