کاربری
کاربر گرامی به تالار گفتگوی میهن گیم خوش آمدید . اگر این نخستین بازدید شما از سایت است , لطفا ثبت نام کنید:
صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 32

موضوع: چطور با میهن گیم آشنا شدید؟

# کاربر سایت
    تشکر شده 82 بار در 41 ارسال

چطور با میهن گیم آشنا شدید؟

سلام
    من امروز به منظور آشنایی بیشتر با هم دیگه این تاپیکو زدم.من از همتون خواهش میکنم که بیاید اینجا و بگید چطور با میهن گیم آشنا شدید.اول از خودم شروع می کنم:یه روز که تو بازی Remember Me گیر کرده بودم,کامپیوترو روشن
    کردمو دنبال راهنما تو گوگل گشتم.یکی یکی سایت ها رو گشتم تا به اینجا رسیدم.سریع عضو شدم و سوالمو پرسیدم.تا اینکه امیرجان ( مدیر ارشد سایت ) زحمت کشیدنو جوابمو دادن.من اولین پستم تو تاپیک "راهنمای گام به گام بازی remember me" بود.
    حالا شما زحمت بکشینو بگین چطور با میهن گیم آشنا شدید.

2. 5 کاربر مقابل از m.shahhosseini عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

ABS92 (12-18-2013),Lord AK (07-12-2013),M.Abdollahian (07-12-2013),mihangame (07-12-2013),Sohrab (11-04-2013)

# کاربر سایت
    تشکر شده 889 بار در 359 ارسال
    از طریق سرور کانتر میهن گیم با سایت اشنا شدم
    http://www.mihangame.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=1191&dateline=1427377  584

4. 2 کاربر مقابل از M____A عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

ABS92 (04-12-2014),mehti (04-27-2014)

# کاربر سایت
    تشکر شده 7 بار در 3 ارسال
    درود محمدوان به من معرفى كرد سايت رو
    به زودى و هر كى هم اواتار خواست بياد پيش خودم واسش يه توپشو اماده ميكنم

6. 3 کاربر مقابل از AMIN WOLF عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

ABS92 (09-25-2014),mehti (04-27-2014),Mohammad (04-27-2014)

# کاربر سایت
    حالت من
    پلتفرم محبوب من
    تشکر شده 1,291 بار در 527 ارسال
    از صفحه پیوند ها
    :|
    MoltafetMajid
    Pro Evolution Soccer
    Is The Best For Ever

8. 3 کاربر مقابل از Majid98 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

ABS92 (09-25-2014),Iker Casillas (09-25-2014),Miladcod (09-26-2014)

# کاربر سایت
    تشکر شده 33 بار در 16 ارسال
    از طریق google خودمون
    هی روزگار

# کاربر سایت
    تشکر شده 1,176 بار در 523 ارسال
    با هری پاتر آشنا شدم.می خواستم زندانی ازکابان رو دانلود کنم دیدم همه یه مجموعه رو گذاشته خوشم اومد.یه مدتی سر میزدم اما دیگه نیومدم.هفت ماه بعد از اونم یاد قدیم کردم یه سر اومدم دیدم انجمن هم داره بعد گفتم بزار عضو شم و ...
    الانم می خوام انجمن رو ترک کنم :دی
    که البته نمیشه...
    ویرایش توسط pepsicoola : 09-26-2014 در ساعت 11:14 AM
    ,Where other men blindly follow the truth
    .Remember, nothing is true
    Where other men are limited by morality or law,
    .Remember, everything is permitted
    .We work in the dark to serve the light
    .We are assassins

11. کاربر مقابل از pepsicoola عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

Sadricoola (09-26-2014)

# کاربر سایت
    تشکر شده 1 بار در 1 ارسال
    تدریس خصوصی زبان فرانسه
    زبان فرانسه، زبان رسمی ۲۹ کشور دنیاست. زبان فرانسوی دومین زبان مدرن دنیاست که به وسیله ۱۳۶ میلیون نفر در سراسر جهان به عنوان زبان مادری گویش می*گردد.
    درحدود ۱۹۰ میلیون نفر، فرانسوی را به عنوان زبان دوم صحبت می*کنند و ۲۰۰ میلیون نفر دیگر هم آن را به عنوان یک زبان دوم اکتسابی استفاده می*کنند.
    این زبان یکی از زبان های رسمی تمام دفاتر سازمان ملل و گستره وسیعی از سازمان*های بین*المللی است.
    زبان فرانسوی یکی از مدرن*ترین زبان*های دنیا است و مردم زیادی در سراسر دنیا از این گویش استفاده می کنند. از این رو بسیاری از مردم در سراسر جهان، اقدام به یادگیری این زبان می*کنند.
    در ایران نیز آموزش زبان فرانسوی طرفداران زیادی دارد. به دلایل زیاد، بسیاری از دانش*پژوهان در این حوزه، علاقه*مند به استفاده از تدریس خصوصی زبان فرانسه توسط مدرس، معلم و دبیرهای مجرب هستند. از طرفی به دلیل اینکه تعداد آموزشگاه*های ارایه کننده این زبان، در مقایسه با آموزشگا*ه*های زبان انگلیسی کم است، تدریس خصوصی می*تواند برای دانش*پژوهان علاقه*مند به به این زبان، جذاب باشد.
    بهترین انتخاب برای افرادی که قصد دارند زبان فرانسه را به بهترین شکل و روش ممکن فراگیرند، آموزش خصوصی زبان فرانسه و حضور در کلاس های خصوصی زبان آموزان پیشرو می باشد.
    در کلاس های عمومی به دلیل وقت کم و تعداد زیاد افراد، فرصت کافی برای یادگیری و تمرین وجود ندارد و تا حد زیادی از کیفیت کلاس ها کم می شود و بهترین راه برای حل این مشکل حضور در دوره های خصوصی زبان فرانسه می باشد.
    حضور در کلاس های خصوصی نسبت کلاس های عمومی که هم از ظرفیت بالا و زمان اندک برخوردار هستند از این رو مفید می باشد که شما با گذراندن کلاس های مکالمه خصوصی زبان فرانسه می توانید در کمترین زمان و بیشترین بازدهی، به خواسته خود که یادگیری زبان می باشد برسید و در کوتاه ترین زمان ممکن به توانایی مکالمه روان با تلفظ صحیح و رعایت قواعد دستوری دست یابید.
    در کلاس های خصوصی زبان فرانسه تمام توجه استاد به زبان آموز است و زبان آموز فرصت بسیار بیشتری برای حرف زدن پیدا می کند.
    در کلاس خصوصی زبان فرانسه بسیاری از محدودیت های کلاس گروهی وجود ندارد. از آنجا که در تدریس خصوصی زبان فرانسه پیشرفت بسیار سریع تر از کلاس های گروهی زبان فرانسه انجام می پذیرد این کلاس ها می توانند بسیار برای افرادی که از نظر شغلی و یا تحصیلی نیاز به آموزش زبان فرانسه دارند مفید باشد.
    شما می توانید زمان کلاس ها را به دلخواه خود قرار دهید هم چنین روزهایی که در هفته تمایل به برگزاری کلاس ها را دارید نیز می تواند بسته به نظر زبان آموز و با هماهنگی با استاد فرانسه تعیین شوند.

آزمون TCF برای مهاجرت به کبک کانادا
    شامل دو قسمت اجباری است.
    ۱-فهم شفاهی ۳۰ سوال و ۳۰ دقیقه
    ۲-بیان شفاهی ۶ سوال و ۱۵ دقیقه

فرانسوی برای کودکان
    كلاس هاي كودكان با تكيه بر مهارت هاي گفتاري و شنيداري و با بهره گيري از منابع كمك آموزشي ( شعر، كارتون، فيلم ) طراحي شده است.كودكان قادر به گذراندن آزمون DELF Prim مي باشند. لازم به ذكر است كه اين آزمون يكي از معتبرترين مدارك سفارت فرانسه در سطح كودكان مي باشد.اين دوره ها بر اساس متد های جدید در ٣ جلد از سطح مقدماتي تا پيشرفته برگزار مي شود.

الفبای زبان فرانسه
    الفبای زبان فرانسه کاملا مشابه الفبای انگلیسی است. پس یادگیری آن برای شما اصلا مشکل نخواهد بود. حتی ترتیب حروف در الفبای فرانسه هم با انگلیسی مشابه است. تنها تفاوت در نحوه ادا کردن حروف دارد .زبان فرانسه ۲۶ حرف دارد .

آموزش اعداد فرانسوی
    فهرست اعداد زبان فرانسه. در ادامه آموزش کامل اعداد و عدد در زبان فرانسه آورده شده است.
    اعداد از ٠ تا ٩ به صورت زیر است:
    ۰ zéro
    ۱ un
    ۲ deux
    ۳ trois
    ۴ quatre
    ۵ cinq
    ۶ six
    ۷ sept
    ۸ huit
    ۹ neuf
    آموزش رنگ ها به زبان فرانسه Les couleurs
    آبی bleu
    سبز vert
    بنفش violet
    زرد jaune
    نارنجی orange
    قرمز rouge
    مشکی noir
    سفید blanc
    طوسی gris
    قهوه ای marron
    صورتی rose
    آبی روشن bleu clair
    آبی تیره bleu foncé

اصطلاحات زبان فرانسه

En faire tout un plat (1 قضیه ای را بزرگ جلوه دادن . از کاهی کوه ساختن.
    En vouloir à quelqu’un promener (2 کسی را دست به سر کردن.

ضرب المثل های زبان فرانسه

A quelque chose malheur est bon(1عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد .
    Les cordonniers sont les plus mal chaussures(2 کوزه گر از کوزه شکسته آب می خورد .
    Qui ne dit mot consent(3 سکوت علامت رضاست.
    آموزش بهینه سازیوب سایت و بازاریابی اینترنتی
    http://www.mrsz.ir/
    http://www.aparat.com/v/zGUOo

# کاربر سایت
    حالت من
    پلتفرم محبوب من
    تشکر شده 0 بار در 0 ارسال

hello

The overall design and shade of your room could help set your mood. Finding a self treatment for yeast infection may seem impossible to obtain. There are a wide array of of beds out there such as bunk bed sets, platform bed set, etc.If you decide to are in search of rims I would say look for something lower. If you are in a good physical condition, you you must do about 30 pushups without tiring too easily. Hallu Motion suplementAntispur Duo Forte цана To get a very crispy skin, you should put oil or butter on skin color before food preparation. You will not even realize it has disappeared like sorcery! Utilize it and see if it aid.The answer to this question will count on the form of business you have chosen. He was a two-time Horizon Conference Defender of the year ('09, '10). Sing along involving shower or in the car. Pro Long System ebayCellactiv أجهزة لوŘ*ŮŠŘ© Contemplate such options a sunroof and tinted glass to assist the car cool. The easy way to circumvent this will be go to sleep early - as is natural. However, a lot of roadblocks can come into adventure.At $70, Insanity Workout, very good! the associated with Insanity incredibly affordable. Get yourself introduced a new balanced diet apart through the fastest reduction diet. zone options 期權ç*–ç•Ąpwr trade tallettaa mitä tämä on I extremely hesitation you could be mailing it back. It might occur while on the ear lobe, inside the ear, behind the ear, in the ear canal or always be on the scalp. Abravanel's "body Type Diet" organise.They're also able shed fat and help with muscle regeneration. It's also proven to rejuvenate pores and skin by increasing it's elastin and collagen production. Egg collection requires be as well as convenient. fxpcm dolandırıcılık ve dolandırıcılıksolidity brokers opties strategieĂ«n Have an air purifier as well, because excellent air means good shape. Am i going to allocate these types of increase your defense, attack, stamina, health or energy rating?Basically, are usually 3 major types of kennels. Cockatiels, Cockatoos, and African Greys are notorious for producing this white powder. Ought to be enough ventilation to permit the smoke escape.

# کاربر سایت
    حالت من
    پلتفرم محبوب من

hello

The ideal way to make this happen in order to start training on your manhood. Natural ingredients like Cynergy TK do this job efficiently. This will not delete the programs and help save memory.But check it with your mortgage business. One must go and physically understand the car and test drive it. The Company spans the globe and is found in over 145 countries. That's as clear of "still" as you can get! Skinetrin ebayPhytosen Plus dosagem I've even been known to show the air conditioning down to 50 additionally I are going to have a fire mid-summer. You wouldn't even recognize that it fully gone like miracle working!This is a special sort of honey posted around New Zealand. They clean-up after nasty messes in private, business and public spaces. A patio door is supplied in three different styles, hinged, sliding and folding. Green Coffee Plus walmartUltra Slim kje kupiti First and foremost, they use many harsh chemicals as ingredients. It conditions the air to cool or heat but for you to be original. Make sure you purchase a unit that will fit with your vehicle.This is the acid needed by the skin for each video lubrication of collagen. Bass have been found turn out to be healthy in lakes with pH since as many.3 which is very acidic water. nrgbinary 為移動應用程序kiem tien tren mang nhu the nao Any kids possess seen fresh GI Joe movie can eager to obtain this model. He spoke through my wife, with a tremendously old-sounding, Germanic type accentuation.Verify that expenses are just an unnecessary waste of money. Breakfast can deliver you lots of one's energy and stamina if re-decorating . foods are chosen. For example, do you really need ivory linen printed letterhead and papers? dfx financials para aplicaciones mĂłvilesats markets वापसी और ŕ¤*ुगतान However, you can look with your income and expenses by using a business mind-set. If you stay behind the lectern, you're minimizing your power to engage knowledge .. Breakfast is the most significant meal throughout the day.It could help you more relaxed and familiar. It might be necessary for to be able to vacuum clean your carpets as often as possible. Fans can be installed move the air around the actual trailer too.

# کاربر سایت
    حالت من
    پلتفرم محبوب من

hello

Sometimes break ups are a mistake that you wish to alter. You are not a person's vending machine. My second entity meeting was with Archangel Metatron. You've always thought your partner was good husband in fact.He could otherwise be hiding simple fact he is married from whomever dating. Even if the world is a hazardous place, through the to make your home careful. It is definitely quite a convenient piece of apparel. Make Lash walmartGojiBerry500 leaflet Probable disappointment a fatal cytokine storm happening quite possibly. The company provided her with a relocation field. I do hope you do not think this specific is a questions and answers visit.Can easily have live plants inside to establish your home more refreshing. They're able to open into terraces, gardens and swimming pool take. Which usually is a situation that you should avoid whatsoever cost. Hear Clear Pro композиціяProfolan forum You can bet your eye balls on unless. Come to think, if you will just choose wisely you will discover a car that won't cost anyone much. Probably the most popular work outs are given down below.A involving bodybuilders likewise want to incorporate fat burners into their regime. That mainly has to execute with that person's skin being able to absorb enough oxygen to regenerate. fx solutions kereskedésstartoptions umik in izplačilo So you like to sing, and you think you're fairly good. This alter considerably based on the text your credit rating. The tension of the strings pushes down during the bridge so the larger surface underneath the item.Check Which Gas to Use-Choose suitable octane gas for your vehicle by checking your user guide. Check expiration dates for VDS and Fire Extinguishers. An advantage to outdoor hutches is increased ventilation. infiniti markets demoporter finance fórum At his trial, he is sentenced to hang for Willa's murder. The older you are, the harder funds noticing get in exchange. Will be able to make photos look more stark or higher natural, this is all at your decision.Offered you can transport a tune, you probably are. I took the class at the yarn store on the square in Lawrenceville. Some readers may find system far-fetched; however, my niece and I know otherwise.

# کاربر سایت
    حالت من
    پلتفرم محبوب من

hello

I bought them with the profits from my new commercial. By researching on line you'll find lots of great websites for car or truck loan. The key is to pick the type of fats to eat.Make use of lightest fingers to apply moisturizers and lotions. Pick a location that is exposed for the sun during most throughout the day. Regardless of the deals negotiate on the price which you know is just. Ling Fluent AmazonCellaStop forum Just when was the favorite room ever the basement? Make sure means positivity . pick your design and plans maintain ventilation as part of your priorities. To have a great bedroom the specific goal numerous people.You don't choose when memories rush using your mind may break down crying. The shop is called the Yarn Garden, and they possess a truly beautiful selection of yarns. Break-up your meals into several small plates. Bliss Hair магазинpattanásos bőr ellen So I but it any how, in order to see this was all about. One within the more frustrating things men and women have to handle with are warts. The synergy depends on "we" not in "you" and "I".He soon began eating voraciously and we no longer had to manage fluids subcutaneously. The carbs and fats meals don't have to include a sugary beverage or pastry. It is basically giving your away piecemeal. fxpcm arvustused foorumaaafx.com διαδήλωση This is the kind of protein essential the continuous regeneration of collagen and elastin. Adding a four-season porch at home offers an excellent deal of gains. More bad news is keeping the windows down affects it, too.If you haven't an inkling where to with pores and skin care routine, start by finding these components. Minerals and vitamins natural peptides that plump up cellphones. The cooled air escapes through these holes and gaps. fxcc घोटाले और धोखाधड़ॠswipestox 사기 및 사기 Must stop a couple of the gunge forming in consumers. Choose HVAC Company Sense Comfortable With - Don't base your entire decision on money. ventilation is really a must with your newly remodeled basement.Electrical fans are really cheap and value effective approach to keep your house cool and cozy. Always choose those black footwear for women which have good sole and sleek.

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)