EA به دلیل «تعارض با قوانین اخلاقی محلی» Dragon Age Inquisition را از بازار هند جمع کرد

c44632_Dragon-Age-Inquisition-fure3-672x372

 

شرکت EA از فروش بازی نقش‌آفرینی Dragon Age Inquisition در هندوستان به دلیل ضدیت با قوانین اخلاقی حاکم بر این کشور صرف‌نظر کرده است. درحالی تصور همگان بر این است که وجود همجنس‌گرایی در این بازی سبب منع فروش آن شده باشد، EA صحت این قضیه را کم و بیش رد کرده و تعارض های اخلاقی دیگری را با قوانین محلی عامل این اتفاق دانسته است.

 

«تصمیمی که در این جا گرفته شده است موبوط به ضدیت با قوانین اخلاقی محلی است، و اختصاص به روابط رمانتیک همجنسیتی ندارد.»

 

اما عبارت اختصاص به قوانین همجنسیتی نداشتن مشخص می‌کند این مسئله کم و بیش با این موارد ارتباط دارد. یوروگیمر خبر می‌دهد که گویا ناشری که قرار بود این بازی را در هندوستان پخش کند، دقیقا وجود صحنه های همجنس گرایی در Inquisition را علت منع فروش بازی معرفی کرده است، چیزی که البته در نسخه های دیگر فرنچایز نیز به چشم می‌خورد. EA همچنین خبر داده است که Inquisition دراختیار افرادی که بازی را پیش خرید کرده باشند نیز قرار نخواهد گرفت و پول پرداخت شده را به خریداران پس خواهد داد.

 

«برای آن که از نقض قوانین محلی دوری کنیم، EA از فروش Dragon Age: Inquisition صرف نظر کرده است و بازی پس از این برای پیش خرید موجود نمی‌باشد. با مشتریانی که بازی را پیش خرید کرده باشند مستقیما تماس حاصل می‌شود و به طور کامل پولشان پس داده خواهد شد.»

 

از طرفی NDTV Gadget مدعی است که بر اساس آمار، نقش آفرینی هایی همچون Dragon Age در هندوستان بازار مناسبی ندارند و مجموعا بیش از ۱۵۰۰ نسخه فروش نمی‌کنند، بنابرین از دست دادن بازار هندوستان این بازی لطمه‌ی چندانی به EA وارد نخواهد کرد. لازم به ذکر است که EA از فروش این بازی در بنگلادش و پاکستان نیز به دلایل مشابه صرف نظر کرده است.

 

فرشاد خرمی

فعال در عرصه گیم عمدتا به عنوان خبرنگار. ژورنالیستی سایبر را به عنوان یک حرفه نگاه می کنم و مطالعات بسیاری در این زمینه داشته ام. همچنین تجربیات و اطلاعاتی در زمینه نقد و بررسی گیم و اصول و فنون آن دارم.

شما ممکن است این را هم بپسندید

یک پاسخ

  1. سورنا رضایی گفت:

    خجالت نمیشکن خداییش؟!
    جان من ول کنین دیگه!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *