بیوگرافی بیژن بنفشه خواه

بیوگرافی بیژن بنفشه خواه

بیژن بنفشه‌ خواه متولد ۱ فروردین سال ۱۳۵۲است. وی هنرپیشه ایرانی مجموعه‌ های طنز تلویزیونی و فیلم‌ های سینمایی می باشد. بیژن در مجموعه‌ های طنز “این چند نفر”، “بدون شرح”، “مرد دو هزارچهره”، “قهوه تلخ”، “ساختمان پزشکان”، “خانه اجاره‌ ای” و “راه طولانی” به ایفای نقش پرداخته است.

در زندگینامه ی بیژن بنفشه خواه اینگونه آمده است که : بیژن بنفشه خواه اول فروردین سال ۱۳۵۲ در تهران متولد شد. همبازی دوران کودکیش برادرش بود که همش در حال شلوغ کردن و شیطنت بودند. در عین پر شر و شوری بسیار بانمک و جذاب بود و کمتر مایه آزار و اذیت کسی میشد. پدرش رضا بنفشه خواه از هنرمندان قدیمی و مادرش خانم نیکی زاده رهبر دبیر بازنشسته آموزش و پرورش است.

بیژن بنفشه‌ خواه از سال ۷۳ وارد عرصه بازیگری شد. رضا بنفشه خواه پدرش فوق العاده حساس و زودرنج است، اما خودش با پدر از این بابت کمی تا قسمتی فرق دارد. بیژن زیاد به آینده حرفه ای و شغل بازیگری امیدوار نیست و همیشه نگران آینده اش است. با آنکه چهل و چهار سال از عمرش گذشته، اما همچنان کودک درونش شاد و سرزنده حضور دارد. مادر بیژن فوق دیپلم ادبی دارد.

بیژن بنفشه‌ خواه ایفاگر نقش های طنز بوده، البته نقش جدی هم بازی کرده است، ولی نقش های جدی کمتری از نقش های کمدی اش بوده است. او می گوید: “جالب است بدانید من برای اولین بار به دلیل مسائل مالی به این سمت سوق پیدا کردم. در ابتدای ورودم به دانشگاه به دلیل هزینه های بالای دانشگاه در یک کار کمدی تست دادم و قبول شدم و از آن سال به بعد دیگر در ژانر طنز باقی ماندم”.

بیژن بنفشه‌ خواه بسیار آدم آرامی است. اطرافیانش معتقدند او بسیار مهربان و دلسوز است. دو برادر به نام های هژیر و پژمان دارد که اولی از او بزرگتر و دومی کوچکتر می باشد.بیژن، سروش صحت را خیلی قبول دارد و از کار کردن با او لذت می برد و صحت را جزو بهترین کارگردانان میداند. مدتی کافی شاپ داشت، ولی چون به کارهای بازیگری اش نمی رسید آن را تعطیل کرد.

 

 

بیوگرافی بیژن بنفشه خواه

بیژن بنفشه‌ خواه و همسرش
کارهای سینمایی خیلی کم به بیژن بنفشه‌ خواه پیشنهاد می شود، اما دوست دارد در سینما هم فعالیت داشته باشد. او سال ۸۸ ازدواج کرد و دو فرزند دارد. همسرش از دوستان لیلی رشیدی است. از مشورت با همسرش همیشه اظهار رضایت میکند. با مهران غفوریان و رضا داوود نژاد رابطه خانوادگی و صمیمانه دارد. بسیار طناز و دوست داشتنی و بامزه است. زیاد سررشته ای در آشپزی ندارد. غذاهای شمالی را مثل باقالاقاتوق، میرزاقاسمی، ماهی دودی و… را خیلی دوست دارد و از میان غذاهای شمالی مرغ ترش را دوست ندارد. او همیشه قدردان زحمات پدر و مادرش است.

بیژن بنفشه‌ خواه سر یکی از مجموعه طنز با مدیر تولید آن مشکل پیدا کرد. وی موسیقی را خیلی دوست داشته، اما سازی را نمی تواند بنوازد. خیلی دوست داشت زبان انگلیسی را فرا می گرفت که این اتفاق نیفتاد. اگر نقشی را دوست نداشته باشد حتماً باید بابت آن دستمزد خوبی بگیرد وگرنه در آن حضور پیدا نمی کند. او در هر کاری بازی نمی کند. او عاشق زندگی و همسرش است و در کارش، کسب درآمد حلال برایش اهمیت خاصی دارد. همیشه از ته دل می خندد. با پدر و مادرش خیلی رفیق و نزدیک است. بیژن یکی از بهترین بازی هایش را در “مرد دو هزار چهره” ایفا کرده که در نقش کمک خلبان می باشد. از همان اول هم پدرش مرتب به او توصیه میکرد که بازیگری حرفه و شغل اصلی اش نباشد. بیژن بنفشه‌ خواه اولین کاری که در عرصه بازیگری انجام داد یک تئاتر عروسکی بود به کارگردانی بهروز غریب پور. برای “جنگ ۳۹” هم تست داد و کارگردان آن داریوش کاردان بود و در تست هم پذیرفته شد. بازی در کارهای طنز و جدی را به یک اندازه دوست دارد.

بیژن بنفشه‌ خواه نقش بی خودی الملک در سریال “قهوه تلخ” هم از کارهای قابل قبول اوست. بیژن بنفشه‌ خواه کمی دیر ازدواج کرده که یکی از دلایلش شاید نداشتن امنیت شغلی بود.
بیژن بنفشه‌ خواه تا به حال در مجموعه های تلویزیونی لیسانسه ها، شهرک جیم، سه شو (مجری)، مسابقه ستاره بیست (مجری)، حالت خاص، سر به راه، دست نزن جیزه، روزهای بد، به‌ در، پژمان، دزد و پلیس، سهمی برای دوست، راه طولانی، خانه اجاره‌ ای – سری اول، ساختمان پزشکان، قهوه تلخ، مرد دوهزارچهره، پنهان-اما آشکار،
طلاق در وقت اضافه، پیامک از دیار باقی، آرزوهای شیرین، تله‌ فیلم “تعطیلات پردردسر”، اکسیژن، باغچه مینو، زیر آسمان شهر – سری سوم مهمان، بدون شرح، طبقه وسط، کلبه سپید، کارگردان تلویزیونی: “بیژن صمصامی”، آبدار شاه، گلهای ۷۸، حرف تو حرف، این چند نفر ،عید آن سال‌ ها، ایستگاه ۷۷، گلهای ۷۶ ، نوروز ۷۵ ، دزدان مادربزرگ، آخرین ستاره شب، لبخند سوم، همسران، بازیگر مهمان،جُنگ ۳۹، پسر بابا، پیک سپید شادی و… ایفای نقش کرده است.
بیژن بنفشه‌ خواه از همان نسل اولی های طنز کار تلویزیون به حساب می آید و این ژانر را با کارگردان های مختلف در شرایط مختلف تلویزیون تجربه کرده است. دغدغه اش کارگردانی نیست. حرف های خیلی بامزه و جذابی می زند و از در کنارش بودن احساس خوشایندی به طرف مقابل دست می دهد. مهربانی اش حد و اندازه ندارد.

فیلم‌ های بیژن بنفشه‌ خواه

رقص شیطان (۱۳۷۹)

از ما بهترون (۱۳۸۹)

وفا ۲۰۱۲ (۱۳۹۰)

منبع:بیوگرافی بیژن بنفشه خواه

بیوگرافی بیژن بنفشه خواه

هومن محمدزاده

مدیریت وب سایت میهن گیم

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *