انواع ماساژ صورت و اصول آن‌ها

افرادی که به دنبال جوانی و زیبایی پوست صورت خود هستند، حتما می‌دانند که ماساژ صورت، یک امر اجتناب ناپذیر در تحقق این امر است. این افراد، در کنار برنامه‌های روتین مراقبت از پوست و استفاده از انواع ماسک‌های صورت، ماساژ صورت را فراموش نمی‌کنند. در این مقاله قصد داریم چند روش برای ماساژ پوست صورت برای شما معرفی کنیم.

ماساژ اصولی صورت

ماساژ اصولی صورت

ماساژ پوست صورت، فواید و مزایای خیلی زیاد و مهمی دارد. فوایدی اعم از رفع چروک‌های سطحی و عمیق، رفع خستگی ناشی از خشکی پوست، رفع افتادگی پوست و … همگی با ماساژ صورت ممکن است به دست آید. اما اصلی‌ترین دلیل برای ماساژ درست و اصولی صورت شاید مبارزه با پیری پوست و جوانسازی آن باشد. در نظر داشته باشید افرادی که دارای پوست های بسیار حساس یا مبتلا به آکنه می‌باشند باید از انجام ماساژ صورت پرهیز نمایند و یا حداقل برای انجام آن با پزشک و متخصص پوست مشورت کنند.

آماده سازی پوست صورت برای ماساژ

قبل از انجام هر کاری باید مقدمات آن کار، فراهم شود. پیش از انجام ماساژ صورت میز باید آن را برای ماساژ آماده کنید. روند آماده سازی پوست صورت به این ترتیب است که باید صورت خود از هرگونه مواد آرایشی-بهداشتی پاک کنید و صورت خود را با آب گرم شستشو دهید. همچنین باید پیش از انجام ماساژ از برخی مواد روانکار برای جلوگیری از خراش و آسیب به پوست استفاده کنید. برای این کار باید از انواع روغن‌های ماساژ استفاده کنید.

رفع چروک صورت با ماساژ خطوط افقی

این ماساژ، برای رفع چین و چروک سطحی به کار می‌رود که زمان انجام آن تقریبا ۱۰ دقیقه است. این ماساژ از پایین‌ترین خطوط افقی صورت شروع شده و در بالاترین نقطه صورت نیز به پایان می‌رسد. برای شروع از نقطه میان ابروها با دو انگشت روی آن فشار ملایمی به مدت ۳۰ ثانیه وارد کنید. سپس انگشت‌های دست راست و چپ را به صورت متوالی و یکی در میان، طرفین پیشانی را به صورت افقی ماساژ دهید. پس از هر بار شروع و پایان، نوک انگشت‌ها را از روی پوست برداشته و دوباره روی نقطه میان ابروها قرار دهید.

جوانسازی پوست‌های خسته با ماساژ خطی

همانطور که از اسمش مشخص است این ماساژ، برای جوانسازی پوست به کار می‌رود و بر روی نقاط و خطوط طب سنتی (یعنی خطوط مابین ابروها، تاج، وسط و دم ابرو، کمی پایینتر از زیر پلک پایینی، استخوان گونه و هاله‌ی پلک بالایی) تمرکز دارد. بر روی هر کدام از این نقاط، به مدت ۳۰ ثانیه، فشاری ملایم وارد کرده و و سپس در خطوطی عمودی و افقی به سمت بالا امتداد داد.

رفع افتادگی عضلات پوست با ماساژ ژاپنی

این ماساژ برای افتادگی و جوانسازی پوست استفاده می‌شود. برای انجام آن، پس از آغشته کردن هر دو دست به ترکیب یکی از روغن‌های ذکر شده، کف آن‌ها را بر روی طرفین فک قرار می‌دهیم. سپس با انگشت وسط همزمان هر دو ناحیه زیر پلک‌ها را لمس کرده و به سمت گونه‌ها و نزدیکی گوش حرکت می‌کنیم. به تعداد ۳ با این ماساژ را انجام دهید و در آخرین حرکت که انگشتانتان در نزدیکی گوش هستند، آن‌ها را به سمت پایین حرکت داده و دو خط عمودی طرفین گردن لمس کنید و تا استخوان ترقوه ادامه دهید. در مرحله بعد باید یکی در میان حرکت ابتدایی را با هر دو دست در یک طرف صورت انجام داده و در انتها زمانی که هر دو دست روی یک طرف صورت قرار دارند یکی از دست‌ها به سمت گوش حرکت کرده و دیگری همزمان به سمت گردن پیش رفته تا در نزدیکی ترقوه متوقف شود.

رفع پف آلودگی صورت با ماساژ قاشق

ماساژ آلمانی نام دیگر این ماساژ است که برای پف آلودگی صورت مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای انجام این ماساژ، از دو قاشق استفاده می‌شود، یکی سرد و یکی گرم. در ابتدا با قاشق سرد شروع کنید و پس از انجام آن از قاشق گرم برای ماساژ استفاده کنید. قاشق‌ها باید خطوط عمودی و افقی صورت را لمس کرده و ماساژ دهند. نا گفته نماند این نوع ماساژ دارای طول دوره است و نباید بیش از ۱۰ روز انجام شود. در روز اول به مدت ۱ دقیقه این ماساژ را انجام دهید و هر روز یک دقیقه به زمان ماساژ اضافه کنید تا روز آخر به ۱۰ دقیقه ماساژ برسید.

صندلی ماساژ روتای

ماساژ را می‌توان به عنوان یک معجزه برای کمک به سلامت پوست در کنار ماسک‌های بهداشتی و زیبایی دانست. به طوری که با انجام روزانه چند دقیقه ماساژ می‌توان بدنی سالم‌تر و روانی آرام‌تر داشت که لازمه‌ی رسیدن به هدف‌ها و آرزوها در زندگی هستند. مجموعه روتای با ارائه انواع دستگاه‌های ماساژ به شما برای داشتن زندگی بهتر و آسوده‌تر یاری می‌کند. برای مشاهده انواع دستگاه‌های ماساژور به قسمت محصولات در وبسایت روتای مراجعه کنید.

برگرفته از مطلب ماساژ اصولی صورت از روتای

هومن محمدزاده

مدیریت وب سایت میهن گیم

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *