مقایسه کردندر حال مقایسه ...

مقاله اختصاصی میهن گیم:بازی و بخش های مختلف ان

در حال خواندن
مقاله اختصاصی میهن گیم:بازی و بخش های مختلف ان

همانطور که میدانید امروزه ، بازیها نقش مهمی در دنیای علم کامپیوتر و فناوری دارد و همچنین طرفداران بسیاری را برای خود جمع کرده است.البته بعد از امدن کنسول های جدید همانند XBox  و Ps 3 طرفداران کامپیوتر کم تر و کمتر شده است ولی هنوز دارای علاقه مندانی میباشند که Pc را به کنسول های دیگر ترجیع میدهند.در این مطلب یک مقاله در مورد بخش های مختلف بازی تهیه کرده ایم که به نقش های مختلف هر یک از موضوعاتی همانند گرافیک ، داستان بازی ،صدا گذاری، گیم پلی و.. در بازیها میپردازد.این اولین مقاله اختصاصی سایت مهین گیم میباشد.امید است بتوانیم با یاری شما عزیزان در این راه موفق باشیم و گام های بلند دیگری را برداریم.موق و پیروز باشید.برای خواندن مقاله به ادامه مطلب بروید.

ax-matlab

بازی :

Game :یک سرگرمی برای انسان ها میباشد که بصورت یک برنامه در یک دستگاه مقل کامپیوتر و یا کنسول ها اجرا میشوند و گیمر (شخصی که بازی را انجام میدهد) سعی میکند یا انجام دادن مراحل و کسب امتیازات بازی را به اتمام برساند.صنعت بازی از سال ۶۰ و ۷۰ تقریبا یافت شد ولی در اوایل نسبت به ان به توجهی شد ولی از ااخر دهه ۸۰ و شروع دهه ۹۰ این صنعت بسیار مطرح شد و سازندان بازی ها سعی کردند تا هر روز یک بازی بهتر و بهتر بسازند و ان را به دنیای وافعی نزدیک تر کنند.بازیها در موضوعات مختلف میباشد که میتوان از جمله ان ها به : ریسینگ ، ورزشی ، اکشن ، تیز اندازی (اول شخص و سوم شخص) ماجراجویی و…

بازیهایی همانند ریسبنگ و ورزشی نقش یک شبیه ساز (Simulator) را ایفا میکنند و سعی دارند تا دنیای واقعی راندگی و یا فوتبال را به صورت یک بازی ارائه دهد تا گیمر ها بتوانند ان را در دنیای گیم نیز تجربه کنند.

بازی های اکشن – تیر اندازی که به صورت اول شخص و سوم شخص میباشند نیز دارای محبوبیت بسیار زیادی میباشند.منظور از اول شخص(First Person) این میباشد که شخصیت اصلی بازی که شما هدایت ان را بر عهده میگیرید،میتوانید از پشت دست های او،به بازی بپردازید و بازیهایی مانند Call of Duty,Counter Strike.Battlefield از این جمله بازی ها میباشند.منظور از سوم شخص نیز این باشد که نمای دید شما بیشتر خواهد شد و شما قادر هستید تمام اطراف خود را از یک نمای دور مشاهده کنید که میتوان به بازیهای از جمله Assassins Creed .GTA و.. اشاره کرد.

یک بازی از چه قسمت هایی تشکیل شده است ؟

هر بازی از چند قسمت تشکیل شده است که ما میخواهیم در این قسمت به بخش های مختلف موثر ان بپردازیم :

۱.گرافیک :

Graphic : نقش بسیار مهمی در بازی و محبویت ان دارد.کیفیت بافت ها،کار کردن بر روی محجیط ها و شبیه سازی انها نسبت به واقعیت،وجود موتور بازی سازی قوی ار این موضوع نقش مهمی دارند.بنابه به نظرات مختلف بازی سازان،این بخش مهم ترین قسمت و موثر ترین بخش در بازیها میباشند و بک بازی با گرافیک بالا یک بازی موفق میباشد.هر روزه با منتشر شدن بازیهای جدید و جدید تر ، گرافیک های جدید تری نیز منتشر میشود و صنعت گرافیک در حال پیشرفتی چشم گیر میباشد.

۲.داستان :

Game Story : که شامل داستانی جالب برای بازی همراه شخصیت های مختلف که گیمر را جذب خود میکند به طوری او بخواهد همانند یک کتاب مشتاقانه بازی را به اتمام برساند تا از اخر داستان با خبر شود و این موضوع نقش مهمی در بازی را ایفا می کند.

۳.صدا گذاری و دوبله ی شخصیت ها :

 Sounds and Dubاین بخش نیز بسیار مهم و نقش افرین میباشد.وجود صداهای هماهنگ با موضعو بازی و ماموریت های مختلف به هیجان بازی میافزاید و به گیمر یک حس واقعی میبخشد که او واقعاحس کند که در واقعیت مشغول بازی میباشددوبله و صدا گذاری شخصیت ها (صدا پیشگی نیز گفته میشود) نیز بسیار مهم است و وجود دوبلور های محبوب و شاخص برای شخصتیه ای اصلی بازی بسیار مهم است و هماهنگی صدا با شخصیت و ویژگیهای او به زیبای بازی می افزاید.

۴.گیم پلی:

Game-play :ارتباط بین بازی و گیمر، وجود ویژگیهای مختلف در بازی ، سلاح های مختلف، محیط های متعدد،سخت نبودن زیاد و اسان نبودن بیش از حد بازی ، تکراری نبودن موضوع و حالت بازی و تقلید نکردن ان از بازی هاای دیگر وکار هایی که میتوانید در بازی انجام دهید و بازی را جالبتر و اکشن تر نشان میدهد و شما را ساعت ها سرگرم میکند.

نتیجه گیری : هر بازی از بخش های مختلف ساخته شده است و از دیدگها بسیاری از بازی سازان این است گه گرافیک بازی نصف ان را تشکیل میدهد ولی به نظر من بخش های دیگر بازی نظیر داستان بسیار مهم و موثر میباشند و اگر داستان بازی بی معنا باشد فقط گرافیک بازی برای مدتی میباشد و دل ادم را میزند و در اخر داستان بازی بسیار موثر تر میباشد.حال نظر شما در مورد مهم ترین بخش در بازیها چه میباشد ؟

(این مقاله توسط نویسنده سایت میهن گیم نوشته و منتشر شده است.کپی برداری از ان با ذکر منبع مانعی ندارد )

:MIHAN GAME:

واکنش شما چیست؟
عالی بود
0%
خوبه
0%
بد نبود
0%
جالب نیست
0%
این چیه دیگه!
0%
درباره نویسنده
صادق خزاعی
20 سالمه..در مشهد زندگی میکنم و از 7 سالگی گیمر شدم.از 12 سالگی هم فعالیت خودمو توی نویسندگی وبسایت های گیم شروع کردم و در حال حاضر معاون سایت میهن گیم هستم. امیدوارم مطالبی که در سایت قرار میدم، مورد توجه شما عزیزان قرار بگیرد.برای تماس با من میتونید از این نشانی استفاده کنید : sadegh@mihangame.com
21دیدگاه ها
یک دیدگاه بدهید

یک دیدگاه بدهید